top of page

LASEROVÁ EPILACE 

epil.jpg
Laserová epilace

Krátké informace

 

Doba trvání:

10 až 100 min.

Sezóna:

  

Bolestivost:

3-6 bodů

Laserová epilace je odstranění nežádoucích chloupků zničením vlasových folikulů pomocí laserového záření.
Radikální doživotní odstranění chloupků pomocí laserů se stalo skutečnou revolucí ve světě estetické medicíny. Pro některé lidi vyřešilo problém častého holení, pro jiné zarostlé chloupky a pro další bylo skutečnou spásou! Pokud jde o nadměrný růst chloupků a růst chloupků na nežádoucích místech.

Trvalé odstranění nežádoucích chloupků diodovým laserem je dnes po celém světě uznáváno jako "zlatý standard". Laserová epilace má oproti kvantové epilaci (epilace elos, fotoepilace) a elektroepilaci řadu výhod: je to vynikající výsledek, minimum nepříjemných pocitů a méně procedur za celý průběh.

Na klinice MediSkin je vaše bezpečnost zaručena použitím nového a inovativního diodového laseru MeDioStar Monolith společnosti Asclepion, která patří ke světové špičce ve výrobě moderních lékařských přístrojů. Pracovní vlnové délky jsou 810 nm a 940 nm. Toto spektrum vlnových délek je optimální pro dosažení nejlepších výsledků a bezpečnosti pacienta (na rozdíl od neodymového laseru, který má delší vlnovou délku, a alexandritového laseru, který má vlnovou délku kratší).

Pouze náš přístroj používá "Platierův prvek" (účinné chlazení pokožky) - násadec, který automaticky reguluje teplotu pokožky. Tento prvek minimalizuje nežádoucí nepříjemné pocity během zákroku a plní funkci dvojitého pulzu, čímž zajišťuje dodatečnou bezpečnost. Tato funkce umožňuje zcela bezbolestný zákrok díky zvýšení frekvence pulzů a je nejúčinnější pro různé typy chloupků a barvy pleti.
Hlavní zásadou vývoje laserové technologie je neustálá modernizace směrem k maximální bezpečnosti a účinnosti. Pouze zařízení s certifikací FDA vám může poskytnout účinný a hlavně bezpečný zákrok.

PŘÍPRAVA NA ZÁKROK:
- 7 dní před zákrokem se neopalujte, vyhýbejte se přirozenému i umělému slunci (účinnost laserové epilace snižuje spálení).
- 3 týdny před laserovou epilací neprovádějte depilaci voskem.
- 2 týdny před zákrokem neužívejte antibiotika
- před zákrokem odstraňte make-up a nepoužívejte krémy, deodoranty a parfémy
- chloupky by měly být 3-6 hodin před zákrokem zcela oholené
- zákrok bezprostředně před menstruačním cyklem nebo během něj není kontraindikací. Přesto může být zákrok v těchto dnech citlivější.
 
Jak každý z nás ví z vlastní zkušenosti, dlouhodobého odstranění chloupků nelze dosáhnout pouhým vytrháváním nežádoucích chloupků zvenčí. Ty totiž dorostou zpět. To znamená, že je třeba zničit struktury zodpovědné za růst chloupků.
Vědci se dnes shodují, že struktury vlasového folikulu zodpovědné za růst chloupků musí být zničeny nebo oslabeny.
Laserová epilace prováděná našimi odborníky je naprosto neškodná pro kůži a vnitřní orgány. Vlna laserového paprsku proniká do hloubky 2-4 mm se selektivitou k pigmentu vlasového stvolu.
 
Proč chloupky nezmizí po prvním ošetření?
Žádná moderní metoda nedokáže během jednoho zákroku odstranit úplně všechny chloupky, protože chloupky jsou v různých fázích růstu. Laserové světlo působí pouze na chloupky, které jsou v anagenní fázi (aktivní fáze růstu), v okamžiku, kdy je chloupek spojen s dermální papilou (vlastní matricí), a proto se během jednoho zákroku odstraní přibližně 20 % chloupků.
 
Celkový počet zákroků laserové epilace k úplnému zbavení se nežádoucích chloupků se pohybuje od 4 do 8, pokud se nevyskytují žádná endokrinologická onemocnění.

PÉČE PO ZÁKROKU:
- všechny oblasti ošetřené laserovým paprskem by měly být chráněny před slunečním zářením a soláriem (používejte přípravky s UV filtrem, faktor 50, 100).
- pokud nejsou na kůži žádné poškození, mohou pacienti nosit make-up
- po laserovém ošetření jsou otoky a drobné krusty normální kožní reakcí.
- je možné ztmavnutí postižených míst (zejména při odstraňování pigmentace). Prosíme, nepoužívejte v ošetřované oblasti kosmetiku s parfemací po dobu nejméně 2 týdnů.
- po ošetření cév je zakázáno navštěvovat saunu a pít alkohol.
- v případě křečových žil se po odstranění cév doporučuje používat kompresivní punčochy, antivarikózní punčocháče nebo elastickou bandáž.
- po dobu 12 hodin po laserovém odstranění chloupků nepodstupujte procedury s horkou vodou.
bottom of page