top of page

PEELINGY

dovidka.jpg
Krátké informace
 
Sezóna:
   
Čas trvání procedury:
30-60
Nepříjemné slovo "peeling" neznamená, že se jedná o nějaký destruktivní zákrok.
I když ve své podstatě peeling samozřejmě destrukcí je. Zastaralé kožní buňky jsou uměle zničeny, aby uvolnily místo novým, takže velmi brzy mladé a čerstvé buňky pomohou vyhladit vrásky a vyhladit pokožku. Peeling se doporučuje téměř všem ženám, které překročily hranici třiceti let. Pokud začnete tuto metodu používat v tomto věku, pokožka si na dlouhou dobu uchová "vzpomínku" na příjemný pocit svěžesti a bude se "snažit" intenzivněji regenerovat.

PEELINGY SE PROVÁDĚJÍ NA EXPONOVANÝCH MÍSTECH:
- pleť obličeje
- krk
- dekolt
- ruce
- v případě potřeby lze použít i na jiné části těla.

PODLE HLOUBKY ÚČINKU SE PEELINGY DĚLÍ NA:
- povrchový - v rohové vrstvě a granulární vrstvě epidermis
Povrchový peeling lze použít při hloubkovém čištění pleti a hydratačních procedurách. Provádí se jednou týdně nebo jednou za 2-3 týdny, ale čím kratší je interval mezi procedurami, tím rychleji se dosáhne požadovaného výsledku.

- Středně hloubkový - prochází celou epidermis a zasahuje až do papilární dermy.
Středně hloubkový peeling se používá k nápravě kožních změn po akné a závažných kožních změn souvisejících s věkem, jako jsou hluboké vrásky, zejména kolem očí, úst a nosního můstku, povadlé kožní záhyby v důsledku ztráty elasticity kůže, stařecká keratóza, strie a strie na kůži. Používá se také k přípravě kůže na plastickou operaci. V případě potřeby lze zákrok opakovat po úplném zotavení kůže, obvykle za 3-4 měsíce. Tento typ peelingu se nedoporučuje k prevenci stárnutí.

- Hloubkový - zasahuje do retikulární dermy.
Hloubkový peeling je agresivní lékařský zákrok, proto se provádí v nemocnici v anestezii. Tento zákrok umožňuje dosáhnout výrazného omlazení pleti, odstranit hluboké vrásky a stařecké skvrny, korigovat oblast brady a zajistit intenzivní liftingový efekt. Pro hloubkový peeling se používají především enzymy, ale riziko komplikací je bohužel poměrně vysoké.
 
Existuje několik typů peelingu, které se liší způsobem, jakým působí na pokožku, z nichž nejoblíbenější jsou tyto
- mechanický peeling, který provádí kosmetička ručně pomocí peelingů nebo pomocí speciálního zařízení
- chemický peeling - zvyšuje produkci kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové v pokožce, což nemůže nemít příznivý vliv na vzhled obličeje. Pleť se znatelně vyhladí, zvýší se její tonus, zmizí jemné vrásky, jizvičky a stopy po akné.
- fyzikální peeling aktivuje funkci buněk, zvyšuje prokrvení kapilár a zvyšuje produkci kolagenu.
- ultrazvukový peeling je vhodný pro ty, kteří nemají rádi nepříjemné pocity.

Zákrok je snadný a zcela bezbolestný. Ultrazvukový peeling nepoškozuje pokožku, zatímco horní vrstva epidermis se obnovuje, mazové žlázy se normalizují, zvyšuje se svalový tonus obličeje, mizí jemné vrásky a pokožka se stává hladkou a zdravou.
Dalším skvělým způsobem omlazení pleti je laserový peeling. Pod vlivem laserového paprsku se odpaří vrchní vrstva pokožky, posílí se regenerační procesy a výsledkem je hladká, sametová pleť.
Naše kosmetičky vyberou typ peelingu pro každého klienta individuálně, přičemž určí typ pleti a vzniklé problémy.

MUSÍTE MÍT NA PAMĚTI:
- zákrok by měl poprvé doporučit kosmetolog nebo dermatolog. Právě tito odborníci nejlépe pochopí potřebu tohoto zákroku a také vám předepíší nejvhodnější typ peelingu.
bottom of page